GK Steak House - шаблон joomla Mp3

Bowling oyununda, her oyun için 10 frame bulunur. Oyuncu ilk 9 frame de durumlar için 2'şer atış kullanır. Sonuncu frame de strike ya da spare yapması durumunda fazladan bir atış hakkı daha kazanır. Oyuncunun bir oyunda yapabileceği en yüksek puan 300'dür.

Strike
Sembolü "X"tir.Hattın sonundaki tüm pinlerin frame'in ilk atışında devrilmesine denir. Tüm pinler devrildiği için frame'in ikinci atışı yapılmaz. Alınan puan, sonraki iki atışta devrilen pin sayısı ve strike ta devrilmiş pin sayısı toplanarak hesaplanır ve frame'e yazılır.

Spare
Sembolü "/"dir. Hat sonundaki tüm pinlerin ikinci atışta devrilmesine denilir. Alınacak puan,bu 10 pin ve takip eden atışta devrilen pin sayısı toplanarak hesaplanır ve yazılır.

Split
Birinci kukanın devrilmiş olması durumunda, birbiriyle bağlantısı kalmamış (aralarındaki kuka devrilmiş) iki veya daha fazla kukanın ayakta kalması olayıdır. Split, puan tablosunda devrilen pin sayısının dikdörtgen veya daire içine alınmasıyla gösterilir. Korupark Bowling; Korupark Alışveriş Merkezi içerisinde yer almakta olup 2000 mt2lik bir alanda faaliyet göstermektedir. 2 kattan oluşan salonumuzda üst salonda; 3 adet bilardo masası, 1 adet pinpon masası, jeton ile çalışan oyunlar bulunmaktadır. Alt salonumuzda ise 14 lane dan oluşan bir bowling alanı mevcuttur. Misafirlerimiin geniş ve ferah bir salonda oyunlarını oynamaları için alt salon sadece bowling için düzenlenmiş olup bir de çocukların eğlenceli vakit geçirmeleri için düzenlenmiş olan oyun makineleri mevcuttur.

                              oyunkural